Polityczna niezdolność do przejęcia władzy.

Przykro mi to stwierdzić, ale wszystkim partiom poza PiSem brakuje elementarnej wiedzy o demokracji. Doskonale rozumieją ją za to twórcy muzyki Disco Polo. Tworzą te muzykę mimo, że wielu mądrych ludzi gardzi nią lub nie potrafi się przy niej bawić. Lecz tych wielu w skali wielkości narodu to zaledwie mała część.

Celem partii jest zyskanie możliwości rządzenia krajem, a żeby ją zdobyć należy trafić do większości obywateli, nie do wąskiej grupy. Gdyby moim celem było np pozyskiwanie największej ilości zleceń na świecie to nie gardziłbym feministkami i ich mięciutkimi chłopczykami w swoich social mediowych wypowiedziach czy wystąpieniach na żywo. Tylko lizałbym te porośnięte testosteronem pusie i ssał malutkie jajeczka żeby zyskać aprobatę większości. 

Dlatego mimo osobistej sympatii do Janusza Korwin-Mikkego, którego z resztą zaprosiłem jakiś rok temu do wystąpienia na moim evencie (i bardzo dobrze ten występ wspominam) to nawet On ze swoim bystrym umysłem zapomina, że jeśli chce się mieć realny wpływ na losy kraju trzeba przejąć nad nim kontrolę. Czyli nie stawiać sobie za cel czynienia dobra i życia w zgodzie z własnymi przekonaniami, lecz raczej manipulacja mas – debili. Choć nie chciałbym tutaj debilami nazywać elektoratu PiSu, bo to całkiem mądra decyzja nie głosować na inne partie, nie rozumiejące takich podstaw.

Może warto czasem przyznać, że nie powinno się rządzić krajem, w którym większością ludzi gardzimy lub nie potrafimy dotrzeć do ich serc. A powody dążenia do władzy są jedynie egoistyczną ambicją.

Inne artykuły:

Facebook Messenger