Reklama, przed którą widz nie zamyka oczu.

Napewno każdemu z Was zdarzyło się oglądać ekscytujący film dokumentalny. Zazwyczaj takie filmy bazują na wypowiedziach osób, które przeplatane są ujęciami filmowymi lub animacjami. Styl w jakim tworzone są dokumenty może stanowić inspirację do opracowania równie ekscytującego komunikatu marketingowego Waszej firmy. Nagranie wideo wypowiedzi przedstawiciela firmy jest w obecnych czasach niemalże bezkosztowe. Ale prawdziwa magia powstaje, gdy dodamy do tego szczyptę animacji.

Skąd bierze się magia?

Wiarygodność: animacja, wizualizując pewne procesy, o których mówimy czyni naszą wypowiedź bardziej merytoryczną i prawdziwą. Pozwala osłabić dużą nieufność odbiorców wobec samych słów. Mówić może przecież każdy, ale animacja jest pewnym fizycznym poparciem, które dociera do nas poprzez inne zmysły.

Ekscytacja: nawet najprostsze efekty specjalne i dodatki przełamujące standardową formę przekazu dają widzowi przekonanie, że coś go jeszcze zaskoczy. Że warto z uwagą obejrzeć do końca.

Edukacja: zazwyczaj materiały graficzno-animowane podnoszą wartość edukacyjną, a każdy z nas lubi mieć to poczucie pozyskania odrobiny nowej wiedzy.

Wyróżnienie: ile oglądacie wywiadów wideo, relacji z konferencji, prezentacji gwiazd internetu lub ekspertów różnych dziedzin, które zawierają elementy animacji? No właśnie. Dlatego wystarczy choćby szczypta aby odseparować się od całej reszty. Obejrzyj galerię naszych produkcji animowanych TUTAJ.

Otwartość na treść reklamową: Widz podświadomie blokuje się przy kontakcie z reklamą przez jej wyraźnie promocyjny charakter. Nastrój jaki panuje w filmach dokumentalnych jest daleki od bezpośredniej promocji czegokolwiek. Jednak surowym wideo dużo trudniej zbudować to uczucie charakterystyczne dla wciągającego dokumentu, bo zazwyczaj stanowi on mix różnych zabiegów artystycznych. Warte rozważenia jest także nagranie dłuższej wypowiedzi i pocięcie jej w montażu na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt fragmentów, które mogą być emitowane przez miesiące, lata, dekady…baa, całe tysiąclecia;)

KOSZTY.

Nagranie wideo to często koszt na poziomie kilkuset złotych, zależny od tego jak poważnie chcemy do tego podejść. Jeśli wystylizujemy wypowiedź na styl reporterski, wtedy nie trzeba dbać o przesadną charakteryzację, oświetlenie czy aranżację planu. Chcący zainwestować więcej mają też duże pole do popisu. Koszt animacji może się zamknąć na poziomie 1000zł lub 50000zł. Wszystko zależy od nas, jednak nawet przy minimalnym budżecie można ozdobić wypowiedź wideo kilkoma efektownymi wstawkami animowanymi.

Ta nieinwazyjna forma promocji spotyka się też z większą otwartością na udostępnianie przez portale, fanpejdże czy nawet pojedynczych użytkowników internetu.

Jako przykład nieinwazyjnej reklamy podaje jedną z produkcji mojego studia Action Heroes – jest to część cyklu o ciekawych osobowościach Wrocławia. Jednocześnie stanowi dobrą promocję dla wrocławskiego Aqua Parku. Mogłem tego nie pisać, aby nie wzbudzać Waszej czujności, ale już za późno;)

Facebook Messenger