Animation Marketing W Medycynie I Farmakologii.

Medycyna i farmakologia na obecnym poziomie rozwoju kojarzą się z zaawansowanymi procesami. Nowe technologie są często niewidoczne dla ludzkiego oka, a to z kolei generuje opór przed korzystaniem z nich  i pewną obawę, że czasem jesteśmy po prostu oszukiwani. Produkty medyczne, choćby okulary, wyglądają podobnie niezależnie od tego czy kosztują 200 czy 2200zł. Mimo to mechanizmy w nich ukryte mogą wpływać na to czy nasze oczy są chronione od degeneracyjnych procesów czy po prostu fajnie w nich wyglądamy. Może okazać się, że kupno okularów za 2200zł to najgłupszy wydatek w naszym życiu , ale czyż nie jest sednem działań marketingowych przekonanie nas, że jest inaczej?

Oczywiście nie ma powodu żeby choćby pewnej części produktów medycznych nie zaufać. Skoro mamy szybszy internet, smartfony, lepsze samochody czy inteligentne budynki to czemu tak trudno uwierzyć, że i w medycynie dokonał się niezwykły postęp, który niesie pomoc ludziom w trudnych (i błahych) sytuacjach zdrowotnych?

Łatwiej jednak nam doświadczyć „naocznie” nowego smartfona czy samochodu niż czegoś ukrytego w kapsułce, promieniach lasera czy układach scalonych. Dlatego z pomocą przychodzą tutaj mechanizmy wizualizacji komputerowej. Animacja pozwala pokazać procesy w sposób czytelny dla widza i tego widza również wyedukować, tym samym zwiększając jego zaufanie do produktu.

Jednak edukowanie odbiorców na temat złożonych procesów technologicznych może okazać się dla nich zbyt trudne, a właściwie zbyt nudne w odbiorze. Dlatego często polecam firmom medycznym tworzenie animacji edukacyjnych, bo połączenie muzyki, głosu, wizualnych efektów specjalnych i ciekawego scenariusza potrafi jednocześnie nauczyć czegoś odbiorcę, i nie zanudzić go na śmierć.

Wystarczy na youtube wpisać hasło: “Medical animation” by znaleźć mnóstwo dobrych przykładów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial